/ aktuality
Detail aktuality ZPĚT

Soutěž Knihovna JINAK 2018 - výzva

Příležitosti

Už třetí ročník facebookové soutěže Knihovna JINAK pořádá Svaz měst a obcí ČR. Konat se bude od února do dubna a výsledky včetně semináře k aktuálním knihovnickým tématům budou slavnostně vyhlášeny na podzim 2018. Stane se tak v Národní knihovně, tedy v pražském Klementinu, v rámci vyhlášení výsledků soutěže Knihovna roku a Městská knihovna roku.

V Knihovně JINAK o svých favoritech rozhoduje široká veřejnost. Dává jim hlas (kliká pro ně) na facebookovém profilu Svazu na adrese www.facebook.com/smocr1. Lidé hlasují pro knihovny, které se do soutěže samy hlásí.  V přihlášce knihovny je vždy třeba stručně uvést, co se dělá jinak a také poslat fotografie popisovaných aktivit. První ročník http://smocr.cz/cz/tiskovy-servis/tiskove-zpravy/historicky-prvni-rocnik-souteze-knihovna-jinak-ma-sve-viteze-nejvic-to-se-mi-libi-dostali-v-hejne.aspx celorepublikové soutěže Knihovna JINAK vyhrála knihovna v Hejné nedaleko Horažďovic. Ve druhém http://smocr.cz/cz/oblasti-cinnosti/kultura-a-architektura/knihovna-jinak-2016-vyhlaseni-vysledku.aspx největší podporu veřejnosti získala Městská knihovna Dobříš, kde pořádají jednu akci za druhou včetně Fantasy víkendů a BOoK! conu.
Jak to dopadne letos, je ve vašich rukou. Dejte vědět, co se právě ve vaší knihovně dělá jinak a inspirujte tak ostatní.
Nebojte se mluvit nahlas, knihovny totiž už dávno nejsou ponurá místa, kde se musí šeptat.

Harmonogram Knihovny JINAK 2018
19. února až 9. března 2018: přihlašování knihoven (zaslání stručné informace o rozsahu maximálně jedné A4 o tom, co knihovna dělá a maximálně pěti ilustračních fotografií na E tuzilova@smocr.cz
15. března až 5. dubna 2018: hlasování veřejnosti na facebooku (na adrese: www.facebook.com/smocr1)
 květen/červen: seminář Knihovna jinak v sídle Svazu – setkání soutěžících
 podzim 2018: slavnostní vyhlášení výsledků soutěže v Klementinu 


Zdroj: https://listserv.cesnet.cz/