/ aktuality
Detail aktuality ZPĚT

Soutěž Jiné vize CZ 2018 - otevřená výzva

Příležitosti

PAF – Přehlídka filmové animace a současného umění vyzývá autory k zasílání audiovizuálních děl do 12. ročníku soutěže Jiné vize CZ. Soutěž Jiné vize CZ si dlouhodobě klade za cíl vytvářet povědomí o českém pohyblivém obraze.

Deset děl vybraných letošním kurátorem Jiných vizí bude promítáno jako filmové pásmo v kinosále a dále v rámci galerijní instalace na letošní 17. Přehlídce filmové animace a současného umění v Olomouci (PAF Olomouc), která proběhne od 6. do 9. prosince 2018. Vítěze soutěže zvolí mezinárodní porota (Hlavní cena) a diváci (Cena diváků).

V průběhu následujícího roku bude výběr deseti děl pod názvem Jiné vize CZ 2018 prezentován v České republice i v zahraničí.. Vítěz Hlavní ceny mezinárodní poroty obdrží finanční odměnu 10 000 Kč.

PODMÍNKY PŘIHLÁŠENÍ DO SOUTĚŽE:
- dílo lze promítnout v kinosále
- dílo lze instalovat v galerii
- dílo není v termínu uzavření open callu starší více než 18 měsíců
- dílo má nezávislý a nekomerční charakter
- dílo bylo vytvořeno na území České republiky (autor nemusí mít české občanství, rozhoduje místo vzniku)
- soutěž neklade žádná omezení na formu či stopáž díla
- svá díla mohou přihlásit profesionálové i amatéři všech věkových kategorií
- je možné zaslat více děl (pro každé je zapotřebí vyplnit přihlášku zvlášť)
- účast v soutěži není omezená účastí na minulých ročnících (autoři se mohou hlásit opakovaně)
- úhrada přihlašovacího poplatku 100 Kč

VÍCE O SOUTĚŽI JINÉ VIZE
Deset nominovaných děl vybírá každý rok osobnost z nejrůznějších odvětví kultury. V předešlých letech byli kurátory soutěže Michal Novotný, Karel Císař, Lenka Střeláková, Marika Kupková, David Kořínek, Dušan Zahoranský, Pavel Ryška, Sylva Poláková, Lenka Dolanová, Martin Fišr a Přátelský film (Michal Pěchouček a Martin Mazanec).

Vítězové hlavní ceny předchozích ročníků byli David Přílučík (2017), Lucie Rosenfeldová (2016), Janek Rous (2015), Barbora Kleinhamplová a Kristýna Bartošová (2014), Petr Šprincl a Marie Hájková (2013), Akile Nazli Kaya (2012), Alexandra Moralesová (2011), David Možný (2010), Daniel Pitín (2009), Martin Kohout (2008) a Viktor Takáč (2007).

Přihlašovací formulář: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfJYYws7n-oncW4tdzw89E4pF3QvTgDQFqFUbuCIjqimNo-Bw/viewform

Termín uzávěrky je 10. října 2018.

Pro více informací neváhejte kontaktovat koordinátorku soutěže Nelu Klajbanovou na E jinevize@pifpaf.cz


Zdroj: PAF