/ aktuality
Detail aktuality ZPĚT

Rezidenční pobyt v Norsku - otevřená výzva

Rezidence

Tvůrci z oblasti současného divadla, tance či nového cirkusu se můžou hlásit se zájmem o rezidenční pobyt v Norsku v průběhu února či března 2016. Výzva je otevřena pro jednotlivce i umělecké skupiny z České republiky.

Rezidenční pobyt je součástí projektu Nordspirace, který realizuje DW7 o. p. s. ve spolupráci s Dansearena Nord. Pobyt je určený pro maximálně čtyřčlennou skupinu na délku jednoho měsíce v průběhu února či na začátku března 2016. Vybraným umělcům bude zajištěno:

- ubytování
- mezinárodní doprava
- diety
- prostor ke zkoušení.

Vybraný projekt by měl být z oblasti současného divadla, tance či nového cirkusu. Upřednostněny budou inovativní díla multidisciplinárního charakteru či s důrazem na fyzické divadlo. Povinnou součástí projektu je work in progress prezentace v průběhu rezidence v norském Hammerfestu a také jeho uvedení jako světové premiéry v rámci XX. ročníku mezinárodního festivalu Divadelní Flora v květnu 2016 v Olomouci.

Zájemci zašlou popis připravovaného projektu, profil umělecké skupiny, životopisy a časový harmonogram svého projektu na E zurek@divadlonacucky.cz nejpozději do 14. září 2015. Případné dotazy zasílejte na výše uvedený email nebo volejte na T 728 180 478 (Jan Žůrek).

Projekt Nordspirace je realizován DW7 o. p. s. (provozovatel Divadla na cucky či festivalu Divadelní Flora) ve spolupráci s Dansearena Nord a je financován z EHP a Norských fondů 2009−2014.

Dansearena Nord - Hammerfest

Dansearena Nord - Hammerfest


Zdroj: DW7 o. p. s.