/ aktuality
Detail aktuality ZPĚT

Rezidence v Divadle na cucky 2015

Rezidence

Zájemci o rezidenční pobyt v Divadle na cucky v roce 2015 se již mohou oficiálně hlásit. Rezidenční pobyt je vhodný pro menší skupiny z oblasti současného divadla, tance a nového cirkusu.

Obecně prospěšná společnost DW7 (dříve Divadlo Konvikt o. s.) vyhlašuje otevřenou výzvu pro zájemce o rezidenční pobyt v prostorách olomouckého Divadla na cucky. Délka rezidence je možná na dobu 1–3 týdnů v průběhu celého roku (v období leden až březen je divadlo již obsazeno).

Účastníkům rezidence bude zdarma k dispozici komorní divadelní sál se světelným a zvukovým vybavením nebo zkušebna (tzv. Freskový sál) s minimálním technickým vybavením, ale větší prostorovou dispozicí. Prostory jsou vhodné jak pro přípravu projektu v pokročilé fázi zkoušení, tak v zárodečné části procesu. Organizátor zajistí také ubytování.

Výzva je určená umělcům působícím na poli současného divadla, tance či nového cirkusu. Žádáme zájemce, aby zasílali popis připravovaného projektu, technické požadavky a časový harmonogram na email rezervace@divadlonacucky.cz.
Vybráno bude čtyři až pět projektů. V roce 2015 bude na rezidenčních pobytech v Olomouci pobývat také maďarské divadlo KOMA a česko-francouzský tým Florenta Golfiera a Marie Gourdain.

www.divadlonacucky.cz


Zdroj: DW7, o.p.s.