/ aktuality
Detail aktuality ZPĚT

Registrace pro diváky na konferenci Porézní hranice byla zahájena

Akce

Oslavy padesátiletého výročí PQ vyvrcholí na podzimním mezinárodním setkání kurátorů a scénografů, které se odehraje od 12. do 14. října 2017 v Praze. Pražské Quadrenniale vyzvalo kurátory, divadelní profesionály, scénografy, pedagogy a teoretiky z celého světa, aby se na podzimním sympoziu podělili o své myšlenky a názory osvojených národních hodnot a identit a zamysleli se nad vývojem kurátorských záměrů současných bienále, trienále a quadriennale.

Sympozium, které se příznačně nazývá Porézní hranice, proběhne v prostoru Federálního shromáždění, jež v době komunistické éry pomyslně tvořilo politické blokády, barikády a především neprostupné hranice mezi utlačovanou československou společností. Prostor, jenž je dnes symbolem komunistického útlaku, se po sametové revoluci stal chrámem svobody, neboť zde vzniklo sídlo Rádia Svobodná Evropa.

V průběhu sympozia rovněž vzpomeneme na posledních 5 dekád této světové výstavy a nahlédneme exkluzivně do míst, kde se odehraje následující 14. ročník Pražského Quadriennale.

Možnost registrací je do 30. září 2017.

Více na www.pq.cz/registrace-pro-divaky-na-sympozium.


Zdroj: Eva Holečková