/ aktuality
Detail aktuality ZPĚT

Proč nepodceňovat význam profesních organizací? - rozhovor

Stalo se

Rozhovor s prezidentem herecké asociace Jiřím Hromadou v příloze Divadelních novin odhaluje obecný význam profesních organizací. Rozhovor vznikl k 25. výročí založení herecké asociace.

 

"Herecká asociace se za poslední roky zviditelnila. A to nejen mediálně, ale především viditelnými aktivitami. Vytvořila se pevná vnitřní struktura a Herecká asociace se zprofesionalizovala. 

Ministra kultury se snažíme podpořit, aby se rozpočet kultury konečně přiblížil k vysněnému jednomu procentu ze státního rozpočtu a aby se vícezdrojové financování divadel stalo brzy skutečností.

Herce nesmí zajímat, že máte problém s financemi nebo s radními, že je tu nějaká politika. Herec musí přijít do divadla a soustředěně pracovat na své roli, na inscenaci – samozřejmě v kontextu toho, co se venku odehrává –, ale vy ho musíte chránit!

Prestiž našeho divadla je u diváků vysoká. Obávám se ovšem, že klesá – a to vlivem neviditelné ruky trhu – u zřizovatelů.

Ministra kultury se snažíme podpořit, aby se rozpočet kultury konečně přiblížil k vysněnému jednomu procentu ze státního rozpočtu a aby se vícezdrojové financování divadel stalo brzy skutečností."

 

Celý článek najdete na webu Divadelních novin zde.

 

 


Zdroj: www.divadelni-noviny.cz