/ aktuality
Detail aktuality ZPĚT

Přihlaste se na Ex Oriente Film 2018

Příležitosti

Připomínáme blížící se uzávěrku pro přihlašování dokumentárních projektů ve fázi vývoje a rané produkce do workshopu Ex Oriente Film. Do 24. dubna 2018 můžete svůj projekt přihlásit prostřednictvím online formuláře (přihlášení je bez poplatku a je dostupné pouze v angličtině).

O projektu
Ex Oriente Film je mezinárodní workshop autorského dokumentárního filmu zaměřený na kreativní vývoj a financování. Během tří týdenních setkání na něm režiséři rozvíjejí téma, příběh, vizuální styl a prezentaci svých připravovaných filmů, zatímco producenti intenzivně pracují na finančním plánu, produkční a distribuční strategii projektu a získávají nové znalosti o mezinárodním trhu.

Tutoři
Mezi více než 25 tutory tohoto ročníku Ex Oriente Film jsou zástupce Týdne mezinárodní filmové kritiky v Benátkách, novinář a spisovatel Giona A. Nazzaro (Švýcarsko/Itálie), producent a konzultant Iikka Vehkalahti (Finsko), programový ředitel European Documentary Network Mikael Opstrup (Dánsko), režisérka a dramaturgyně Ivana Pauerová Miloševičová (ČR) a režisér a producent Filip Remunda (ČR).

Účastníci
Ze všech přihlášených bude vybráno dvanáct dokumentárních projektů reprezentovaných režisérsko-producentskými dvojicemi, které se zúčastní všech tří workshopů. Ex Oriente Film je určen evropským filmařům a producentům a jejich projektům ze střední a východní Evropy (vč. přistupujících a kandidátských zemí, postsovětských republik a Ruska), které se tematicky tohoto regionu týkají, a projektům, jejichž tvůrci (režisér, producent či oba) z tohoto regionu pocházejí.

Více informací najdete zde: http://bit.ly/exo-2018-details

Kontakty: Rebecca De Pas, vedoucí, E rebecca@dokweb.net a Kristýna Bartošová, koordinátorka, E kbartosova@dokweb.net

Ex Oriente Film

Ex Oriente Film


Zdroj: IDF