/ aktuality
Detail aktuality ZPĚT

Portál GoOut expanduje na Slovensko

Stalo se

Portál GoOut, jeden z nejúspěšnějších českých start-upů na kulturní scéně, expanduje na Slovensko. Platforma zahrnující kulturní přehled, sociální síť a ticketingovou službu tak přidává do svého portfolia už šestou zemi – Slovensko se přidává k Česku, Polsku, Německu, Finsku a Estonsku.

Expanze na Slovensko je pro GoOut, jehož cílem je informovat o kulturním životě daného města či lokality, dalším logickým krokem. A Bratislava představuje ideální první zastávku této expanze: slovenské hlavní město nabízí širokou paletu akcí od divadel přes klubovou scénu až po méně tradiční, neokoukaná místa.   

„Spolupráce mezi oběma zeměmi byla vždy na vysoké úrovni, a to platí samozřejmě i na kulturní scéně. Jsme proto velice rádi, že můžeme nabídnout naše služby aktuálně i na Slovensku a umožnit tak lidem ještě snazší cestu za jejich vysněným kulturním zážitkem, například na skvělé slovenské festivaly, nebo opačným směrem za velkými koncerty do Prahy,“ komentuje expanzi Lukáš Jandač, COO GoOut a lídr projektu.

GoOut platforma se svými výhodami sociální sítě (včetně interakcí s rozličnými místy, interprety a registrovanými uživateli) nemá na Slovensku obdobu.

Svým uživatelům GoOut nabízí rozsáhlou databázi akcí s jednoduchou filtrací podle kategorií a žánrů; návštěvník se tak snadno „prokliká” ke kulturnímu zážitku na míru podle vlastního vkusu. V profilu si uživatel může vytvořit i svůj seznam sledovaných položek a dostávat tak upozornění na akce, o které má zájem.

Se vstupenkami přes GoOut vyrazí každý měsíc ven za kulturou bezmála 200 000 lidí, což z mladého start-upu dělá jednoho z největších prodejců vstupenek v Česku. Portál má téměř 300 000 registrovaných uživatelů a přes 70 000 stažení své nativní mobilní aplikace pro iOS a Android. Databáze akcí v kulturním přehledu čítá jen v Praze přes 210 000 akcí ročně, přičemž další statisíce pokrývá redakce GoOut v Brně, Ostravě, Plzni, Berlíně a Polsku (Varšava, Krakov, Poznaň, Vratislav). Společnost působí také ve Finsku a Estonsku jako exkluzivní ticketingový partner pro tři největší pobaltské festivaly.


Zdroj: Marie Buzková