/ aktuality
Detail aktuality ZPĚT

Pomozte sebrat 100 000 podpisů! Podpořte kampaň We are more

Stalo se

Rok 2012 je klíčovým rokem, ve kterém budou rozhodovat poslanci Evropského parlamentu a Rada ministrů členských států o rozpočtu Evropské unie pro roky 2014−2020. Výše podpory Unie pro dalších sedm let je v sázce a vyjednávání v prvních čtyřech měsících tohoto roku bude mít zásadní význam. Kampaň „We are more – act for culture in Europe“ (Jsme víc – jednej pro kulturu v Evropě) vyzývá k zásadní podpoře kultury v příštím rozpočtu EU a hodlá sebrat 100 000 podpisů a předložit je ministrům kultury všech členských států na Radě ministrů, která se bude konat v Bruselu v květnu 2012. VÝŠE PODPORY KULTURY V EVROPĚ ZÁLEŽÍ I NA VÁS.

Rok 2012 je klíčovým rokem, ve kterém budou rozhodovat poslanci Evropského parlamentu a Rada ministrů členských států o rozpočtu Evropské unie pro roky 2014−2020. Výše podpory Unie pro dalších sedm let je v sázce a vyjednávání v prvních čtyřech měsících tohoto roku bude mít zásadní význam. Kampaň „We are more – act for culture in Europe“ (Jsme víc – jednej pro kulturu v Evropě) vyzývá k zásadní podpoře kultury v příštím rozpočtu EU a hodlá sebrat 100 000 podpisů a předložit je ministrům kultury všech členských států na Radě ministrů, která se bude konat v Bruselu v květnu 2012. Aby se tento úkol stal více dosažitelný, byly stanoveny cíle počtu podpisů pro každou zemi v závislosti na její velikosti.

Bližší informace o kampani, národní cíle a formulář, kde je možné podepsat manifest najdete na www.wearemore.eu/manifesto.

VÝŠE PODPORY KULTURY V EVROPĚ ZÁLEŽÍ I NA VÁS.

O tomto tématu jsme informovali zde:
www.culturenet.cz/index.php?cmd=page&id=49&news_id=10095
www.culturenet.cz/index.php?cmd=page&id=49&news_id=9096

Vloženo: 3. 1. 2012, Zdroj: Culture Action Europe