/ aktuality
Detail aktuality ZPĚT

Panelová diskuze Rozhraní, DOX, 24. 4. 2015

Akce

CIANT pořádá panel na téma využití výzkumu mozku pro manipulaci vědomí ve sféře umění, simulací i ve společenském uspořádání. Díky přítomnosti Ivora Diosiho (Cynetart Award 2014) můžeme rámec tázání rozšířit až k hranicím pojetí lidství a post-humanistického nazíraní na identitu jedince. Hosté: Aleksander Väljamäe, Pavel Smetana a Ivor Diosi.

Je možné kontrolovat vědomí pomocí neurofyziologických nástrojů?  Můžeme už dnes pomocí sledování mozkových vln a biofyziologických reakcí těla vytvořit virtuální realitu, kerá splní každé lidské přání? Může ovšem i umělecký projekt zproblemativzovat naše pojetí "lidství"? Co (z toho) si lidé přejí...?

Na tato témata budeme diskutovat v pátek 24. 4. 2015 v centru DOXu s několika povolanými hosty: dr. Aleksanderem Väljamäem, a umělci Pavlem Smetanou a Ivorem Diosim, kteří představí své minulé, aktuální i plánované projekty a uvedou je v širším kontextu využití výzkumu mozku pro manipulaci vědomí ve sféře umění, simulací i ve společenském uspořádání. Díky přítomnosti Ivora Diosiho (Cynetart Award 2014)

PROGRAM

17.00 Aleksander Väljamäe – snímání mozkových vln a jejich využití v dalších oblastech kultury a společnosti (umění, marketing, státní moc)

17.30 Ivor Diosi – Molding the Signifier − ne-humanistická výpověď o lidství

18.00 Pavel Smetana – Room of Desires – splněná přání v digitální virtuální realitě – prezentace umělecké interaktivní instalace

18.30 panelová diskuze

 

Moderuje: Ondřej Cakl (CIANT)

Jazyk: angličtina

Vstup volný, kapacita míst omezená. Doporučujeme rezervovat si místo na info zavináč ciant tečka cz.

Více o projektu: http://softcontrol.info

www.ciant.cz

Vloženo: 22. 4. 2015, Zdroj: CIANT