/ aktuality
Detail aktuality ZPĚT

Originální produkt CharityMints podpoří 9 projektů neziskových organizací

Granty/stipendia

Odborná komise vybrala devět kvalitních projektů různých neziskových organizací z celé České republiky, které budou podporovány v průběhu celého roku 2012. Tato podpora je možná díky prodeji originálních designových mentolek, jež navrhovali nadaní výtvarníci. Chcete být dalším „mentolovým návrhářem“ i vy? Stále hledáme nadané výtvarníky, kteří by se chtěli zviditelnit svým umem a svou kreativitou podpořit tento projekt.

Odborná komise vybrala devět kvalitních projektů různých neziskových organizací z celé České republiky, které budou podporovány v průběhu celého roku 2012. Tato podpora je možná díky prodeji originálních designových mentolek, jež navrhovali nadaní výtvarníci.

Podpořené organizace (projekty):
- Acta non Verba (Odstranění korupce a klientelismu)
- Český helsinský výbor (Péče o děti uvězněných rodičů)
- Rozkoš bez rizika (Zdravotně-sociální služby osobám nabízejícím sexuální služby)
- Prosto Pro (Preventivní programy na školách v Královéhradeckém kraji)
- Sdružení D (Podpora studentů v zaujímání stanoviska k etickým problémům)
- Gaudia proti rakovině (Terapeutické služby lidem s onkologickým onemocněním)
- Ledovec (Divadelní představení pro psychiatrické pacienty)
- Hospic sv. Jana N. Neumanna (Sociální služby nevyléčitelně nemocným)
- Podané ruce (Osobní asistence dlouhodobě nemocným)

Mentolky s originálním designem si mohou objednat firmy jako svůj rafinovaný leták pro své zákazníky, obchodní partnery či zaměstnance. Speciální edice karikatur známých osobností je určena jednotlivcům, kteří mají rádi neotřelý humor nebo chtějí být u začátku nové sběratelské mánie. Produkt je samozřejmě také určen všem, kteří si chtějí prostě osvěžit chuťové buňky nebo jen podpořit dobrou věc. Vítězným projektům půjde 10 % z obratu všech zakázek.

Prvních návrhů se graficky zhostili: Jan Ignác Říha - narodil se ve Varnsdorfu, je ženatý, má syna a chutná mu jahodová dřeň. Stanislav Setinský – ilustrátor Černé sanitky, hudebník a herec. Zdeněk Kalenský – je především grafik, inspiraci čerpá v kreslených filmech a svá díla tvoří jen v soukromí. Chcete být dalším „mentolovým návrhářem“ i vy? Stále hledáme nadané výtvarníky, kteří by se chtěli zviditelnit svým umem a svou kreativitou podpořit tento projekt. Přihlásit se můžete na našem webu.

CharityMints je zcela inovativní projekt, který nabízí společensky odpovědný byznys. Spojuje v sobě rafinovaný leták, hračku, bonbóny/ žvýkačky a podporu charitativním organizacím. Smyslem je každoročně podporovat nejen kvalitní neziskové organizace, ale zároveň i nadané mladé umělce. Více informací získáte na www.charitymints.com
 

Vloženo: 21. 11. 2011, Zdroj: Econnect