/ aktuality
Detail aktuality ZPĚT

Nová databáze inspirativních projektů

Stalo se

Culturenet a Kancelář Kreativní Evropa spouští novou databázi s PROJEKTY. Databáze obsahuje základní informace o více než 60 projektech a zaštiťuje mnoho současných témat rezonujících ve společnosti a kultuře.

Databanka z českého i mezinárodního prostředí je určená české scéně. Jde o projekty podpořené z programu Evropské Unie Kreativní Evropa, nebo takové, které souzní s jeho prioritami.

Tyto projekty získaly z evropských fondů podporu na realizaci samotných uměleckých děl, organizaci přehlídek a festivalů, vznik mezinárodních profesních platforem a sítí i vzdělávacích a komunitních projektů, a to z oblasti audiovize, performing arts, designu, kreativních průmyslů nebo kulturního dědictví. 

Databáze tak slouží jako přehledný archiv s příklady projektů, ale také jako inspirace pro nové žadatele, další profesionály z oblasti kulturních a kreativních odvětví, studenty arts managementu či uměnověd. 

K dohledání je například anotace projektu, jeho zaměření, zaštiťující organizace, kontakty na vedoucí osoby nebo výše přidělené dotace.

Obsah bude dále průběžně doplňovaný a aktualizovaný o další nové projekty.

>> Vstoupit do databáze projektů <<

 

 


Zdroj: Kancelář Kreativní Evropa & Culturenet