/ aktuality
Detail aktuality ZPĚT

Literární soutěž Jakuba Arbesa 2015 - výzva

Příležitosti

Téma druhého ročníku je: "Napiš romaneto! ... nebo se o to alespoň pokus...".

Jaká kritéria by tedy mělo soutěžní dílo splňovat? Musí se jednat o příběh z českého prostředí, kde se prolíná realita a fantasie či tajemno, a který svým dějem směřuje k výrazné pointě.

Další podmínky soutěže jsou následující:

Rozsah prací nesmí překročit 27 000 znaků vč. mezer. (Délku prací budeme ověřovat a nevyhovující práce budou diskvalifikovány.) Počet zaslaných prací od jednoho autora je omezen − každý může zaslat maximálně tři soutěžní příspěvky. Nesmí jít o práce již publikované či k publikaci připravené.

Své práce posílejte do 1. dubna 2015 ve formátu .doc, .docx nebo .pdf na E literarnisoutez@arbesfamily.cz. Do předmětu zprávy napište − Soutěž: Vaše příjmení − Název práce. Do hlavičky soutěžního díla napište: název díla, jméno autora, datum narození, adresu a e-mail.

Zasláním díla do soutěže souhlasí jeho autor s možností vydání díla ve sborníku (bez nároku na honorář) a s umístěním díla na oficiálních webových stránkách Jakuba Arbesa – www.arbesjakub.cz. Autoři vítězných a oceněných prací budou pozváni na slavnostní vyhlášení soutěže a budou odměněni oceněním a věcnými cenami.

Těšíme se na všechny soutěžní příspěvky.

pořadatelé akce Slavnosti Jakuba Arbesa

Vloženo: 2. 2. 2015, Zdroj: Adéla Nikodýmová