/ aktuality
Detail aktuality ZPĚT

Irská rezidentka Cliona O´Connell hledá performery pro svůj projekt

Příležitosti

Chcete si vyzkoušet práci na experimentálním projektu kombinující hudbu a pohyb? Zapojte se do zkoušení představení irské režisérky Cliony O´Connell v Divadle Archa.

Po zkušenostech z Letní školy se do Divadla Archa vrací irská umělkyně Cliona O´Connell, aby zde pracovala na svém projektu s názvem Transparentní smyčky, aneb jak podivné je být “Já”/Transparent loops, or how strange is it to be an „I“. Experimentální představení vzniká ve spolupráci s německým hudebním skladatelem Janem Henrikem Rauaem a zkoumá povahu vědomí a záhadu vlastního “já”.

“Projekt kombinuje text, hlas a pohyb s hudbou a hudební skladbou. Budeme pracovat metodou improvizace, používat autentické texty a předtočený materiál. Chceme prozkoumat možnost užití hudby a hlasu jako dramatické „postavy“ na jevišti. Formu projektu budeme hledat během dvoutýdenního zkoušení a naše objevy představíme na jevišti malého sálu Divadla Archa jako work-in-progress.” říká o projektu Cliona O´Connell.

Divadlo Archa hledá pro projekt dva otevřené performery, kteří by tuto otázku zkoumali spolu s umělci. Zkoušky budou probíhat v termínu 3.–16. 6. 2018 v Praze a budou zakončeny veřejnou  prezentací na malém sále Divadla Archa. Podmínkou účasti je možnost zúčastnit se alespoň šesti dnů zkoušení a závěrečné prezentace. Účast na projektu není honorována. Pracovním jazykem je angličtina. Uzávěrka pro přihlášení je 24. května 2018.

Více informací a přihlášení: Táňa Švehlová, T 734 445 137, E tana.svehlova@archatheatre.cz


Zdroj: Divadlo Archa