/ aktuality
Detail aktuality ZPĚT

Fotograf Opencall 2018

Příležitosti

Fotograf vydává otevřenou výzvu pro profesionály, amatéry, studentky a studenty k zaslání fotografických projektů, které budou publikovány v tištěné formě čísla časopisu Fotograf.

Návrhy se mohou vztahovat k tématu festivalu i časopisu, kterým je v letošním roce pod názvem “Ne-práce – zaměstnání volnem” myšlena lidská činnost vztahující se k rozdělení času na volný a pracovní. Co je to volný čas? A jak toto společensky konstruované schema ovlivňuje naše vnímání? Akceptujeme i podklady, které se k tématu nevztahují, ale představují svébytný jasně definovaný celek mající nezávislý a nekomerční charakter.

Podmínky přihlášení:

  • Projekt – obrazová část v jednom dokumentu formátu PDF.
  • Textové podklady: Popis projektu (max. 1x A4), portfolio autora a CV (včetně kontaktních údajů).
  • Návrhy posílejte na E info@fotografnet.cz, do předmětu e-mailu uveďte „OPENCALL“.
  • Všechny přílohy e-mailu musí být řádně označeny – názvy souborů začínající příjmením a pak jménem.
  • Počet projektů přihlášených jedním autorem, není limitován.

Termín pro zaslání návrhů do soutěže je 15. červen 2018.

Účastnický poplatek za jeden přihlášený projekt: 300 Kč/14 eur

Instrukce:
poplatek zasílejte na č. účtu: 2800358798/2010, IBAN: CZ8420100000002800358798, BIC code/SWIFT: FIOBCZPPXXX (s poznámkou pro příjemce ve tvaru “OPENCALL_příjmení”).

Vítězné čtyři práce budou publikovány v následujících dvou číslech časopisu Fotograf (říjen 2018 a květen 2019), který se ve světovém kontextu řadí mezi nejvýznamnější časopisy věnující se současné fotografické tvorbě a je v anglické verzi distribuován do 25 zemí světa.

O vítězi rozhodne porota sestavená z osobností současné fotografie: Pavel Baňka, Jen Kratochvil, Louise Fedotov-Clements, Moritz Neumüller, Josephine Pryde, Tereza Rudolf, Marie Sarycheva a Tereza Zelenková.

Výherci budou vyhlášeni nejpozději do 28. 6. 2018 na stránkách www.fotografmagazine.cz

Kontakt pro více informací: E info@fotografnet.cz.


Zdroj: https://fotografmagazine.cz/