/ aktuality
Detail aktuality ZPĚT

Filmové muzeum NaFilM hledá prostory!

Příležitosti

Filmové muzeum NaFilM, které momentálně sídlí v Paláci Chicago na Národní třídě, hledá prostory v Praze, kde by se mohla expozice i další filmově-vzdělávací aktivity rozšířit.

Velikost hledaných prostorů závisí především na tom, jak dlouho bude možné, aby v nich NaFilM působil. Dosavadní výstavní instalace projektu naplní až 600 m2, jsme ale schopni je rozšířit i na 1 000 m2, a do budoucna bychom se rádi rozrůstali i více. Jsme připraveni se podílet na provozních nákladech a pronájmu prostoru i na jeho případné rekonstrukci. Činnost zahrnuje interaktivní filmovou expozici, filmová promítání, speciální programy pro děti a mládež a filmové dílny.

Nejste si jisti, zda prostor, o kterém víte nebo máte, by byl vhodný? Napište nám, protože jsme schopni se pustit téměř do čehokoliv, protože český film si své muzeum zaslouží! Čím blíž k centru nebo s dostupností hromadné dopravy, tím líp. Pokud by byl prostor se základním vybavením – elektřina, voda, toalety, bereme ho všemi deseti.

Se vším ostatním se popereme – jsme tým mladých lidí, kteří už ve výstavní prostory proměnili například kanceláře ve druhém patře administrativní budovy, kde je muzeum v provozu víc jak rok, i temné sklepní prostory. Pojďte do toho s námi, najděme kus prostoru na film!

Ve zkratce, hledáme:
- min. 300 m2 až 1000 m2 – jsme schopni výhledově naplnit i více prostoru
- Praha – čím blíž centru, tím lépe (ale jsme otevřeni i dalším návrhům)
- min. na 1 rok, ideálně na 5 let a víc
- relativní stav objektu – objekt je zajištěn elektřinou, vodou a toaletami a je bezbariérový

Nabízíme:
- spolufinancování rekonstrukce
- spolufinancování provozu (provozní náklady, nájem) – ve výši, která zohlední nekomerční, vzdělávací a kulturní aktivity projektu
- unikátní obsah – filmové expozice a filmově-vzdělávací program
- pravidelnou vysokou návštěvnost – široké spektrum cílových skupin napříč generacemi, spolupráce se školami a volnočasovými organizacemi
- atraktivní nabídku pro zahraniční návštěvníky – 30 % návštěvníků je ze zahraničí
- spolupráci s mezinárodními subjekty
- oživení objektu smysluplným projektem, který v českém prostředí nemá obdoby

Více o NaFilM: www.nafilm.org, muzeum@nafilm.org 

Výběr mediálních ohlasů projektu: www.nafilm.org/vystavy/#slides/ohlasy2 (Výstava 2), www.nafilm.org/vystavy/#slides/ohlasy1 (Výstava 1)

Hodnocení návštěvníků na Facebooku: https://www.facebook.com/pg/nafilm.org/reviews/?ref=page_internal 

Hodnocení návštěvníků na Trip Advisoru: www.tripadvisor.com/Attraction_Review-g274707-d12028413-Reviews-NaFilM_National_film_museum-Prague_Bohemia.html 


Zdroj: NaFilM