/ aktuality
Detail aktuality ZPĚT

Česká designérka Daniela Komatović oceněna v Miláně

Stalo se

Daniela Komatović získala v Miláně za svou kolekci zlatých unikátních šperků s drahými kameny "Eye To The Soul" v kategorii "Šperky, hodinky a brýle" ocenění v mezinárodní prestižní soutěži A'Design Award & Competition 2017.

A'Design Award & Competition je mezinárodní soutěž se sídlem v Miláně sestavená ze 173 členů poroty, mezi kterými nechybějí profesoři z akademií, světově uznávaní designeři a umělci, obchodníci a novináři z celého světa. Zhruba z 20 000 přihlášených účastníků do užšího kruhu postoupí okolo 9 000 designérů, kteří soutěží v 97 kategoriích z oblasti umění a designu. Jednou ze soutěžních kategorií je také "šperky, hodinky a brýle". 

Designérku pozvali sami organizátoři nadšení její tvorbou, kterou zaznamenali na londýnském serveru "Not Just A Label" sdružující designéry z celého světa.

Samotné předávání ocenění se odehrálo na zámku Villa Olmo na krásném jezeře Como v Itálii, kterého se zúčastnilo 700 lidí a kde si také má sestra osobně ocenění převzala. Všechny oceněné práce jsou vystaveny na zámku Ex-Chiesa Di San Francesco. 

Daniela Komatović žije a tvoří už devět let v Bělehradě a kromě navrhování šperků se také zabývá makro fotografií, grafickým designem a malířstvím. Tématem jejích obrazů jsou především děti s nelehkým osudem, se kterými se dostane do kontaktu během své charitativní činnosti.

www.danielakomatovic.com
https://www.instagram.com/daniela.komatovic/
https://www.facebook.com/daniela.komatovic.design/?pnref=story


Zdroj: Martina Krákorová