/ aktuality
Detail aktuality ZPĚT

Cena Grand Prix Skutku udělena

Stalo se

V pondělí 5. března 2018 byla slavnostně udělena tři čestná členství a cena Grand Prix Spolku Skutek. Její laureátkou se stala Charlotta Kotíková.

Grand Prix Skutek je určena osobnostem působícím na české výtvarné scéně, a to bez ohledu na věk nebo národnost. Spolek Skutek tuto cenu uděluje jako spolkovou reflexi dlouhodobého a významného působení jednotlivců (nebo dvojic či skupin) v rámci domácího uměleckého provozu nebo vzhledem k výrazným počinům spojeným se zdejším kulturním životem a jeho organizací.

Cenu Grand Prix Skutek 2018 obdržela z rukou zástupců výboru Spolku Skutek CHARLOTTA KOTÍKOVÁ, osobnost, která sehrála na české umělecké scéně nezastupitelnou roli, a to především v reprezentaci českého (respektive československého) umění v USA, v navazování mnoha profesních a osobních kontaktů napříč jednotlivými uměleckými scénami a institucemi. Neopominutelná je též její role hlavní kurátorky Brooklynského muzea výtvarného umění v New Yorku, a činnost v ceně Jindřicha Chalupeckého. V její osobě se demonstruje politická a kulturní kontinuita české společnosti, trvalost zásad i profesní a lidský entuziasmus.

Charlottě Kotíkové byl jako projev díku rovněž předán autorský šperk designérky Adély Fejtkové, na jehož tvorbě se podíleli členové minulého i nového výboru Spolku Skutek.

Čestná členství byla předána Marcelu Fišerovi, řediteli Galerie výtvarného umění v Chebu, historičce umění Terezii Nekvindové a Martině Berdychové za dlouhodobou podporu v prosazování iniciativy procenta na umění.


Zdroj: Spolek Skutek