/ aktuality
Detail aktuality ZPĚT

Art Palace hledá partnery pro projekt dekorativního umění a řemesla (GE)

Příležitosti

Art Palace (Muzeum kina, divadla, hudby a choreografie) hledá partnery pro projekt, jehož cílem je pořádání textilních dílen k obnově estetických principů historických gruzínských textilií. Digitální část projektu bude zahrnovat virtuální muzeum a stránky, které poskytnou informace o uplatnění osob se zdravotním postižením v dílnách a restaurování textilu. Art Palace byl zalolen v roce 1927 a nachází […]

Art Palace (Muzeum kina, divadla, hudby a choreografie) hledá partnery pro projekt, jehož cílem je pořádání textilních dílen k obnově estetických principů historických gruzínských textilií. Digitální část projektu bude zahrnovat virtuální muzeum a stránky, které poskytnou informace o uplatnění osob se zdravotním postižením v dílnách a restaurování textilu.

Art Palace byl zalolen v roce 1927 a nachází se v historické čtvrti Tbilisi. Věnuje se kulturním, vzdělávacím a vědeckým pracem, restaurování, archivaci, zachovává a vystavuje kulturní a historické předměty související s gruzínským uměním a kinematografií. Muzeum denně navštíví asi 1000 návštěvníků a pravidelně hostí výstavy místních i zahraničních umělců, kulturních akcí a tvůrčích aktivit.

Jedná se o typ projektu usilující o financování z programu Kreativní Evropa, konkrétně plánované výzvy Projekty evropské spolupráce 2019.

Kontakt: Museum of Cinema, Theatre, Music and Choreography, George Kalandia E georgianartpalace@gmail.com, Irine Saganelidze E irinesaganelidze@yahoo.com, A Ia Kargareteli Str. 6 Tbilisi 0112 Georgia

The post Art Palace hledá partnery pro projekt dekorativního umění a řemesla (GE) appeared first on Program Kultura.


Zdroj: www.kreativnievropa.cz