/ aktuality
Detail aktuality ZPĚT

Aesthetica Art Prize - výzva k přihlašování

Příležitosti

Britská umělecká cena magazínu Aesthetica přijímá přihlášky do mezinárodní soutěže pro začínající i etablované umělce, kteří chtějí podpořit svou kariéru v uměleckém světě a předvést svou práci širšímu publiku.

Cena podporuje umělce z celého světa a jejích cílem je vytvářet různorodou platformu umělců. V rámci ceny je pořádána výstava a dalším benefitem může být publikace díla ve sborníku Future Now: 100 Contemporary Artists. V porotě zasedají odborníci z britských kulturních institucí.

Cena se skládá ze dvou kategorií: hlavní ceny a z ceny pro začínajícího umělce, která je otevřená pro studenty a absolventy z posledních dvou let. Hlavní cena není omezená (je zároveň otevřená i pro studenty a absolventy).

Hlavní cena Main Art Prize - výhra £5 000, publikace v Future Now: 100 Contemporary Artists, skupinová výstava v Yorku ve Velké Británii a další ceny.

Cena Emerging Art Prize - výhra £1 000, publikace v Future Now: 100 Contemporary Artists, skupinová výstava v Yorku ve Velké Británii a další ceny.

Celé znění výzvy naleznete na stránkách magazínu Aesthetica.

Uzávěrka pro přihlašování je do 31.8. 2018 přes online formulář zde.

Pro přihlášení do soutěže je třeba zaplatit poplatek £24.

 


Zdroj: www.aestheticamagazine.com